Aké odmeny ponúka vaša poisťovňa za to, že športujete?

Staráte sa o svoje zdravie, pravidelne športujete a chorí ste len výnimočne. Zdravotné poistenie však platíte každý mesiac. Ako sa vám za zdravý životný štýl odvďačila vaša poisťovňa?

Systém zdravotného poistenia na Slovensku nedovoľuje, aby ľudia, ktorí sa zodpovedne starajú o svoje zdravie, platili nižšie odvody. Rovnako ako ani zákon neumožňuje pýtať vyššie poistné od tých, ktorí o svoje zdravie príliš nedbajú. Zdravotné poisťovne však môžu použiť časť peňazí určených na vlastnú prevádzku a podporiť napríklad bežecké či iné športové aktivity a poskytnúť rôzne príspevky športujúcim poistencom.

Dôvera takto podporuje bežcov ako jediná poisťovňa už 8 rokov a jej poistenci – bežci tak majú oproti ostatným veľkú výhodu. „Beh vnímame ako účinnú prevenciu pred civilizačnými chorobami, akými sú cukrovka alebo obezita a ktorých výskyt stále stúpa. Čím viac ľudí sa venuje pohybu a zdravej strave, tým viac peňazí môžeme dať na liečbu ľudí, ktorí vznik svojho ochorenia nemohli ovplyvniť,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Dôvery, Martin Kultan.

tip na článok:

Ako cvičiť, keď máte na šport málo času? Krátko, ale intenzívne

Cvičenie Rýchle cvičenie
Prečítať

Zľavy na štartovnom

Aj v roku 2023 môžu bežci poistení v Dôvere ušetriť na štartovnom v rámci šiestich bežeckých podujatí naprieč celým Slovenskom. Prehľad pretekov aj s výškou zľavy nájdete na našej webovej stránke.

Lacnejšie výživové doplnky od Borisa Valábika

Za značkou „Vjem“ stojí hokejista Boris Valábik, ktorý v spolupráci s odborníkmi prináša potravinové doplnky šité na mieru aktívnym a rekreačným športovcom. Pomáhajú k lepším výkonom a regenerácii. Ich zloženie je navrhnuté na základe výskumov, testov a stravovacích plánov vytvorených výživovými poradcami a kondičnými trénermi.

Poistenci Dôvery môžu získať proteínové prášky a tyčinky alebo vitamíny a výživové doplnky so zľavou až 25 %. Zľavu využijú aj tí, ktorí svoj deň radi naštartujú zdravou raňajkovou kašou.

tip na článok:

Ako sa ráno naštartovať? 7 povzbudzujúcich ranných rituálov

Spánok
Prečítať

Výhodné BIO bobule zo Slovenska

Pestovatelia z Hornej Oravy prinášajú pod záštitou značky „BOBULE“ ekologické a 100 % prírodné výrobky z bobuľovitého ovocia. To obsahuje množstvo antioxidantov, vitamínov a minerálnych látok, ktoré môžu prispieť k ochrane pred chorobami. Z ručne zbieraného ovocia vznikajú produkty bez konzervantov a umelých farbív. Pri pestovaní a výrobe nie sú použité žiadne postreky, hnojivá, konzervanty, umelé farbivá a ďalšie umelé látky.

Poistenci Dôvery získajú pri nákupe nad 30 eur špeciálnu 30 % zľavu. Vyberte si z pestrej ponuky organických štiav, džemov a výživy pre deti.

Zúčastnite sa ďalšej súťaže o Garminy

V Dôvere môžete vyhrať aj prémiový Forerunner Garmin 955 a a množstvo iných cien v súťaži Dobehni si po svoj Garmin. Odmeníme vás za pravidelný pohyb a účasť na hobby súťažiach.

Štatút súťaže nájdete tu: https://akobuk.sk/sutaz-garmin/ 

Ako vysvetľuje Martin Kultan z Dôvery: „Podpora behov nejde na úkor zdravotnej starostlivosti. Uhrádzame ju presne tak, ako nám prikazuje zákon. Navyše prispievame aj peniazmi, ktoré môžeme použiť na vlastnú prevádzku. Tieto peniaze radšej dáme našim poistencom. Tiež sme prostredníctvom nášho grantového programu Bojovníci za zdravie poskytli už takmer dva milióny eur na liečbu, ktorú zdravotné poisťovne nehradia.“

Zľava až 25 % na bezlepkové potraviny

Ak patríte medzi 41 % bežcov, ktorí podľa prieskumu v roku 2014 vylúčili zo svojej stravy lepok, potešíme vás. Ako poistenci Dôvery ich teraz môžete nakupovať s 25 % zľavou.

V e-shope Vitacelia.sk nájdete široký výber slaného a sladkého pečiva pre celiatikov ako chlieb, žemle, bagetky, pagáče, buchty, koláče, muffiny alebo čajové pečivo. Okrem toho môžete vyskúšať aj bezlepkovú zmes na výrobu vlastného pečiva. Objednávku vybavíte z pohodlia domova a kuriér vám ju doručí kamkoľvek na Slovensku do 2 pracovných dní.

Zľava 30 % na online tréningový program Janyho Landla

Každému bežcovi prospejú kompenzačné i silové cvičenia na spevnenie tela. Ale iba bežci poistení v Dôvere môžu ako doplnok k bežeckému tréningu využiť online tréningové programy Janyho Landla so zľavou 30 %. 

Ako získate zľavy a výhody? 

Všetky partnerské zľavy sú viazané na vygenerovanie zľavového kupónu na stránkach Dôvery. Pre informácie o zľavách kliknite na podstránku Dôvery so zľavami, požiadajte o zľavový kód a použite ho pri nákupe u partnerov Dôvery.

odporúčané články:

Pridať komentár

Zadajte meno
Nesprávny email
Zadajte komentár