Prihlásili ste sa do 1. úrovne – úplný začiatočník: Bežecká výzva s Gabom Švajdom

Vybrali ste si 1. úroveň – úplný začiatočník. Veríme, že aj vďaka našej výzve si beh obľúbite. Tréningy od Gaba Vám pomôžu zlepšiť Váš výkon, vytrvalosť aj kondíciu.

Už o chvíľu Vám pošleme bežecký plán na prvý týždeň. No ešte predtým, než vybehnete, zistite, ako bude výzva prebiehať, a čo budete potrebovať.

Ako bude výzva prebiehať?

Počas 10 týždňov budete každý týždeň do e-mailu dostávať bežecký plán. V ňom budú podrobne rozpísané tréningy na tri dni, ktoré zostavil vytrvalostný bežec a tréner Gabo Švajda.

Ten sa behu venuje dlhé roky a na svojom konte má mnohé úspechy. K tým najväčším patria maratónske víťazstvá a prvá priečka v slovenskej verzii celosvetového behu Wings For Life.

Rozbehni sa - Ako bude výzva prebiehať

Čo budete potrebovať?

Aby sa Vám behalo pohodlne a nezaťažovali ste si kĺby, nezabudnite na kvalitné bežecké tenisky. Ak ste žena, Váš komfort zvýši aj spoľahlivá športová podprsenka. Beh spríjemní tiež funkčné a priedušné oblečenie, no to nie je nutnosťou. 

Skvelým pomocníkom môže byť aj bežecká aplikácia. Vďaka nej si ľahšie skontrolujete vzdialenosť, ktorú potrebujete počas tréningu zabehnúť. Takisto v nej budete mať zaznamenané Vaše výkony, a tak získate prehľad o tom, ako sa Vám darí.

Výhodou sú aj inteligentné hodinky, fitness náramok alebo hrudný pás na meranie tepu. Ak si zaobstaráte jednu z týchto vychytávok, vždy budete vedieť, či ho udržujete v správnej frekvencii. Vyhnete sa tak tomu, že pôjdete príliš rýchlo, alebo, naopak, príliš pomaly. Výzvu však zvládnete aj bez akýchkoľvek pomôcok

Ak máte nejaké zdravotné ťažkosti, napríklad problémy s kĺbmi, s dýchaním, vysoký krvný tlak alebo trpíte nadváhou či obezitou, nezabudnite sa poradiť aj so svojím lekárom.

Rozbehni sa - Čo budete potrebovať