Otestujte sa: Viete si užívať život alebo vám preteká pomedzi prsty?

Viete si život vychutnať alebo sa ním len rútite? Občas si potrebujeme pripomenúť, že by sme mali spomaliť. Odpovedzte na otázky v našom teste a zistite, ako ste na tom.

Koľko svojho voľného času strávite pred televízorom, počítačom alebo pozeraním do mobilu?

Zdroj: Giphy.com

Ako často si nájdete čas naplno sa venovať rodine?

Je čas, ktorý trávite so svojimi deťmi, kvalitný, alebo sa nimi hráte popri čítaní e-mailov z práce?
Show hint

Ako často cvičíte?

Ako sa zvyčajne cítite ráno?

Máte počas dňa dobrú náladu?

Ako často trávite v práci čas nad rámec štandardnej pracovnej doby?

Máte čas počas dňa na vlastné aktivity, napríklad cvičenie či čítanie?

Máte koníček, ktorému sa venujete?

Pripadá vám váš život nudný oproti iným ľuďom, keď si pozeráte ich príspevky na sociálnych sieťach?

Plánujete si čas na oddych?

Koľko času trávite rozhovorom so svojím partnerom?

Otestujte sa: Viete si užívať život alebo vám preteká pomedzi prsty?

Svoj život držíte pevne v rukách

Zdroj: Unsplash.com

Venujete sa rodine, priateľom, práci a dokonca si nájdete čas aj na svoje vlastné záľuby. Uvedomujete si, že internet je dobrým sluhom, ale zlým pánom. Váš pracovný aj osobný život sú v rovnováhe, čo sa ukazuje aj na celkovej životnej spokojnosti. Život však stále prináša nové situácie, s ktorými sa musíme vyrovnávať. Vedomé prežívanie každodenných situácií vám prinesie motiváciu pri riešení problémov. Vaša pozitívna nálada je nákazlivá. Šírte ju aj ďalej!

Prečítajte si viac o živototnej rovnováhe

Zistiť viac

Chcete stihnúť veľa, no nič neurobíte poriadne

Zdoj: Unsplash.com
Neustále sa snažíte žonglovať medzi každodennými povinnosťami. Občas je táto snaha úspešná, inokedy menej. Uvedomujete si, že internet je dobrým sluhom, ale zlým pánom. Máte pocit, že neustále lietate, riešite a beháte, no nič neurobíte poriadne? V podobných chvíľach sa snažte nadýchnuť, vydýchnuť a pozorne sa poobzerať okolo seba. Či už ste na káve s kamarátkou, našli ste si na seba čas s partnerom, alebo sa hráte s deťmi, snažte sa pozorovať, čo sa okolo vás deje. Ako sa v tento moment cítite? Šťastne, spokojne a oddýchnuto? Zapamätajte si tento pocit. Na konci dňa si si spomeňte na príjemné okamihy, ktoré ste v ten deň zažili. Nakopne vás to do nového a sviežeho rána.

Prečítajte si viac o živototnej rovnováhe

Zistiť viac

Život vám uteká pomedzi prsty

Zdroj: Unsplash.com

Nemáte čas na rodinu, priateľov, ale ani sami na seba? Potrebujete zmeniť nielen svoj časový harmonogram, ale aj myslenie. Nečakajte na nový rok alebo nový mesiac. So zmenou začnite dnes. Vytvorte si týždenný plán, kde si podrobne naplánujete svoje aktivity. Život vám uteká pomedzi prsty a vy sa rútite plnou parou k vyhoreniu, zdravotným alebo psychickým problémom. Nebojte sa hovoriť nie. Každý deň si nájdite čas pre seba. Či už je to horúca vaňa, čítanie knihy, prechádzka, doprajte si aspoň 30 minút, počas ktorých budete robiť aktivity, na ktoré nie je bežne čas. Snažte sa vedome prežiť tento okamih. Nadýchnite sa a nasajte atmosféru momentu. Radosť nájdete v každodenných momentoch.

Prečítajte si viac o živototnej rovnováhe

Zistiť viac
Maria
16.09.2019 | 21:30

....

Odpovedať

Pridať komentár

Zadajte meno
Nesprávny email
Zadajte komentár