O projekte

Prečo vznikol magazín AkoBuk? V zdravotnej poisťovni Dôvera sme sa rozhodli, že chceme našim poistencom, ale aj všetkým ostatným poskytovať zaujímavé informácie, ktoré im pomôžu lepšie sa starať o svoje zdravie. Chceme, aby ste boli zdraví a silní ako buk.

Máme na to dobré dôvody:

Cieľom projektu je zvýšiť poznatky ľudí o zdravom životnom štýle a presvedčiť ich, že starať sa o svoje zdravie má zmysel. Na výhovorky nie je čas, Slovensko.

Pohyb a odbúranie stresu ako prevencia

Šport a cvičenie nie sú len o chudnutí a postave do plaviek. Ide v prvom rade o vaše zdravie. Výskumy dokazujú, že cvičenie prispieva k zníženiu krvného tlaku, ako aj dôsledkov cukrovky, demencie či iných generačných chorôb. Pomôcť môže aj niekoľko minút rýchleho cvičenia, ak si ich nájdete pravidelne.

Stres má taktiež na zdravie nezanedbateľný vplyv. Rýchla doba a množstvo informácií si vyberajú svoju daň. Prečítajte si u nás rady, ako sa so stresom vysporiadať a žiť spokojný život.

Nechajte si poradiť od odborníkov

Všetky články a videá na Akobuk.sk vznikajú v spolupráci s odborníkmi v daných oblastiach. Na vaše otázky odpovedajú lekári a výskumníci zo Slovenska i zo zahraničia. Ak niečomu veríme, tak sú to dáta a vedecký výskum.

Na projekte spolupracujú títo odborníci:

Podporujú ho aj úspešní slovenskí športovci:

Staňte sa súčasťou Akobuku

Aj vy sa môžete zapojiť do nášho projektu. Vyskúšajte tipy odborníkov na zdravý životný štýl a cvičenia od certifikovaných trénerov. Stačia len malé zmeny a výsledok sa odrazí nielen vo vašej zdravotnej karte, ale aj na tele. Neváhajte sa zapojiť do súťaží a výziev na našom Facebooku či Instagrame.

Máte otázky? Napíšte nám email: info@akobuk.sk