O projekte

Prečo vznikol magazín AkoBuk? Necháme za nás hovoriť čísla. Takmer 30 000 ľudí je každoročne diagnostikovaných s vysokým krvným tlakom. Na Slovensku pribudlo 200 000 diabetikov za posledných 20 rokov. 7 z 10 Slovákov bojuje so stresom

Cena za zdravie

Prognózy nie sú ružové. Vnímame kritický zdravotný stav svojich pacientov a chceme to zmeniť. Zdravie je veľmi krehké. Začíname si to však uvedomovať až v momente, keď oň prichádzame. Chceme podať pomocnú ruku všetkým pacientom. V prípade zdravotnému problému sa snažíme poskytnúť zdravotnú starostlivosť v najvyššej dostupnej kvalite.

Pohyb a zdravá strava ako prevencia

Mnohí z nás navštevujú lekára až v prípade choroby alebo bolesti. Prevencia je však základným  liekom na choroby. Navštívte svojho všeobecného lekára či špecialistu a uistite sa, že váš zdravotný stav je v poriadku. Šport a cvičenie nie je len o chudnutí a postave do plaviek. Ide v prvom rade o vaše zdravie. Výskumy dokazujú, že cvičenie prispieva k zníženiu krvného tlaku, dopadov cukrovky, demencie či iných generačných chorôb.

Vyšší vek v sebe nemusí niesť bolesť, trápenie, ospalosť či degeneračné poruchy. To, ako budete prežívať jeseň života je na vašom rozhodnutí. Prečítajte si rady slovenských i zahraničných odborníkov na zdravie a tešte sa zo života najdlhšie ako je to možné.

Staňte sa súčasťou projektu

Zapojte sa aj vy do nášho projektu. Vyskúšajte si rôzne cvičenia od certifikovaných trénerov a odborníkov na zdravý životný štýl. Stačia len malé zmeny v stravovaní a pár minút aktívneho pohybu. Výsledok sa odrazí nielen vo vašej zdravotnej karte ale aj na tele. Zapojte sa do našich súťaží a výziev na našom Facebooku či Instagrame.

Nechajte si poradiť od odborníkov

Všetky články a videá vznikli v spolupráci s odborníkmi, ktorí majú intenzívne cvičenie dokonale naštudované. Na vaše otázky odpovedajú lekári a výskumníci zo Slovenska i zahraničia. AkoBuk.sk bojuje proti šarlatánom a pseudovedeckým presvedčeniam. Ak niečomu veríme, tak sú to dáta a vedecký výskum. Cieľom projektu je zvýšiť poznatky ľudí o zdravom životnom štýle a presvedčiť ich, že to má zmysel. Investujte do seba už teraz. Stačí vám 10 minút cvičenia denne. Na výhovorky nie je čas, Slovensko.

Máte otázky? Napíšte nám: