O nás

Prečo vznikol magazín AkoBuk? V zdravotnej poisťovni Dôvera sme sa rozhodli, že chceme našim poistencom, ale aj všetkým ostatným poskytovať zaujímavé informácie, ktoré im pomôžu lepšie sa starať o svoje zdravie. Chceme, aby ste boli zdraví a silní ako buk.

Máme na to dobré dôvody

Akobuk

Takmer 30 000 ľuďom každoročne diagnostikujú vysoký krvný tlak

Akobuk

200 000 diabetikov pribudlo na Slovensku za posledných 20 rokov

Akobuk

7 z 10 Slovákov bojuje so stresom

Cieľom projektu je zvýšiť poznatky ľudí o zdravom životnom štýle a presvedčiť ich, že starať sa o svoje zdravie má zmysel. Na výhovorky nie je čas, Slovensko.

Pohyb a odbúranie stresu ako prevencia

Šport a cvičenie nie sú len o chudnutí a postave do plaviek. Ide v prvom rade o vaše zdravie. Výskumy dokazujú, že cvičenie prispieva k zníženiu krvného tlaku, ako aj dôsledkov cukrovky, demencie či iných generačných chorôb. Pomôcť môže aj niekoľko minút krátkeho cvičenia, ak si čas na pohyb nájdete pravidelne.

Stres má taktiež na zdravie nezanedbateľný vplyv. Rýchla doba a množstvo informácií si vyberajú svoju daň, napríklad v podobe syndrómu vyhorenia. Prečítajte si u nás rady, ako sa so stresom vysporiadať a žiť spokojný život.

Nechajte si poradiť od odborníkov

Všetky články a videá na Akobuk.sk vznikajú v spolupráci s odborníkmi v daných oblastiach. Na vaše otázky odpovedajú lekári a výskumníci zo Slovenska i zo zahraničia. Ak niečomu veríme, tak sú to dáta a vedecký výskum.

Na projekte spolupracujú títo odborníci:

MUDr. Viliam Dobiáš
prezident Slovenského Červeného kríža
Mgr. Karol Kováč, PhD.
psychológ a zakladateľ Inštitútu stresu
PhDr. Miriama Šinglerová
fyzioterapeutka
Michal Senteš
kondičný tréner
Stanislava Gregor Sorgerová
koučka

Podporujú ho aj úspešní slovenskí športovci:

Klaudia Medlová
najlepšia slovenská snowboardistka
Matej Tóth
olympijský víťaz v chôdzi

Staňte sa súčasťou Akobuku

Aj vy sa môžete zapojiť do nášho projektu. Vyskúšajte tipy odborníkov na zdravý životný štýl a cvičenia od certifikovaných trénerov. Stačia len malé zmeny a výsledok sa odrazí nielen vo vašej zdravotnej karte, ale aj na tele. Neváhajte sa zapojiť do súťaží a výziev.

Máte otázky? Radi vám ich zodpovieme